KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12555015
*
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 18:38:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 15:55:59
1
1.000 kr
19/5 12:13:57
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36
*
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 15:55:59 | 1 | 1.000 kr |
19/5 12:13:57 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53 -
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36